Toimintakalenteri

TAMMIKUU
7.1. (ti)Toiminta alkaaKaikki
10.1.Avustusanomus SeurakunnalleMalla
15.1. alkaenPartiojohtajaperuskoulutus 1/2020, monimuotoRyttylä
15.1.Ansiomerkkien hakudeadlineHP
24.-26.1.Partiojohtajaperuskoulutus 2/2020, I-osaLaitikkala
24.-26.1.Escaperoom Poltsarilla (samoajat, vaeltajat, aikuiset)Poltsari
24.1.JohtajistoIpa, Raitatie 5, B9
25.-26.1EA 1Mänttä
30.1.KITT (17:30-20:00)Loimalahti
31.1.-2.2.Akela- ja sampokurssiLaitikkala
   
HELMIKUU
8.2.Myytti – Piirin talvikisatLempäälä
14.-16.2.Lippukunnanjohtaja-, ohjelmajohtaja- ja pestijohtajakoulutusLaitikkala
15.2.HAP YstävänpäiväluisteluMetritiskiareena
15.-16.2. EA 1 (aikuiset)Tampere
18.2.KITT (17:30-20:00)Loimalahti
21.2.JohtajistoVarkkarineukkari
22.2.Muistelemispäivä 
   
MAALISKUU
7.3.Tarpojien ja samoajien viestintäpäivä (tarpojien taitopäivä)Tampere
12.3. (to)Kaskan kevätkokousParta-kolo
14.-15.3.Riekon Kiepaus 2 – Talvi-SM-kilpailutKajaani
20.-22.3.Partiojohtajaperuskoulutus 2/2020, II-osaLaitikkala
25.3.Akela- ja sampovihjarit 
27.3.HygieniapassikurssiLahti
27.3.-29.3. Vapaa varattavaksiSyöksynsuu
27.3.JohtajistoVarkkarineukkari
28.3.HP Kevätkokous ja johtajapäiväHämeenlinna
28.3.Ikäkausiohjelman perusteet -koulutus / piirin kevätkokouksessaHämeenlinna
28.-29.3.EA 1avoin 
30.3.KITT (17:30-20:00)Syöksynsuu
   
HUHTIKUU
3.4.HygieniapassikurssiTampere
3.-5.4.Partiojohtajaperuskoulutus 3/2020, I-osaLaitikkala
15.4.Ansiomerkkien hakudeadlineHP
18.4.Ennenvanhaa – Or-Vi-kevätkisatTampere
20.-26.4.Partioviikko 
22.4.AikuisrekrytapahtumaHämeenlinna
23.4.Partiomessu + kakkukisaPoltsari
24.4.JohtajistoVarkkarineukkari
24.-26.4.CampInCamp 
24.-26.4.Eräeväät (kaikki srk. lippukunnat)Kaska / Syöksynsuu
25.-26.4.EA 2Laitikkala
29.4.KITT (17:30-20:00)Syöksynsuu
   
TOUKOKUU
9.5.Noppa – SudenpentukisatForssan ja Mäntän alueet
12.5.KevätkeikausKaikki
15.5.Syksyn tiedot MallalleMalla
16.5.Tervaus 2020 – Or-Vi Kevät-SM-kilpailutUusimaa
16.-17.5.Leon Lenkki ja Hilkan KilpaKangasala
24.5. (su)Reissu20, paraatiretkipäiväTampere
 Supeli 
   
KESÄ- JA HEINÄKUU
10.-14.6.Seurakuntien lippukuntien kesäleiriNurmela?
8-10.6Kevätvaellus (kaikki srk. lippukunnat)Nurmelan seutu
4.-7.6. tai 11.-14.6.Kohu- samoajaleiriHP
   
ELOKUU
1.8.Partiojohtajaperuskoulutus 4/2020, aloitusosaPajaniemi
7.-9.8.Partiojohtajaperuskoulutus 3/2020, II-osaPajaniemi
8.-9.8.ElomessutHAP
8.8.Huippukokous / ”sepon pöytä” johtokolmikolleMalla
28.-30.8.Vaeltajatapahtuma VäreEvo
21.8.JohtajistoVarkkarineukkari
24.8.Uusien iltaPoltsari
SYYSKUU
3.-6.9.Partiojohtajaperuskoulutus 4/2020, retkiosaLoppi
5.9.Luotsatun ulkomaanprojektin aloitustapaaminen (Vaeltajat)Tampere
5.-6.9.EA 1Pajaniemi
7.9. (ma)Toiminta alkaa 
8.9. alkaenPartiojohtajaperuskoulutus 5/2020, monimuotoPartiotoimisto, Tampere
15.9.Ansiomerkkien hakudeadlineHP
19.-20.9.Aikuisten akelakurssiTampere
 KITTMalla
25.-27.9.Akela- ja sampokurssiLaitikkala
25.9.JohtajistoVarkkarineukkari
27.9.Uusien johtajien iltaMalla / Poltsari
26.-27.9.SuSe vaellusLiTy
30.9.Joulukampanja -koulutusHämeenlinna
   
LOKAKUU
2.-4.10.Partiojohtajaperuskoulutus 6/2020, I-osaLaitikkala
3.-4.10.Syys-SM-kilpailutPääkaupunkiseutu
10.10.SeikkailijakilpailutHämeenlinna
16.-18.10.JOTA-JOTI-tapahtumaSP
17.10.Tarpojien Taitopäivä – RescuePajaniemi (tai Laitikkala)
24.-25.10.EA 1 (nuoret) Tampere
24.10.SuperlauantaiTampere
24.10.Vilkas Lapsi -koulutusSuperlauantain yhteydessä
 KITTMalla
30.10.JohtajistoVarkkarineukkari
30.10-2.11.LippukuntaleiriSyöksynsuu
   
MARRASKUU
1.11.SudenpentutapahtumatTre itä ja Päijät-Häme
14.-15.11.Aikuisten akelakurssiHämeenlinna
14.-15.11.NuotiokitarakurssiLaitikkala
 KITTMalla
27.-29.11.Partiojohtajaperuskoulutus 6/2020, II-osaLaitikkala
27.11.JohtajistoVarkkarineukkari
28.-29.11.EA 2 Pajaniemi
   
JOULUKUU
6.12.Sankarihaudat (seppeleet?)HAP
7.12. (ma)Kaskenkaatajien joulujuhlaPoltsari
12.12.Johtajien joulupuuroLoimalahti